FAQ

shiut Gun

(1) Which pump is ok for the rain gun PY40?

A: Benzinë ​​pompë, pompë nafte, pompë zhytes, pompë centrifugale gjitha ok.

Pump dhënat: ashensor 40 milion, norma rrjedhin 20m³ / h, 4KW energjisë.

(2) Which type of hose for the rain gun?

A: PVC vë zorrën sheshtë apo zorrën PVC zjarrit

(3) Which size of hose for the rain gun?

A: 2 inç ose 2.5 inç PVC vë zorrën sheshtë apo zorrën PVC zjarrit

Shënim:

2 inç çorape PVC për 1.5 inç gun shiut PY30

2.5 inç çorape PVC për 2.5 inç armë shi PY50

(4) Rain gun do not rotate, how to adjust the rain gun?

A: Kryesisht katër arsye poshtë

Presioni është i ulët: ndryshim pompë (ashensor 40 m, rrjedhin norma 20m³ / h, 4KW të energjisë).

Pranvera është i ngushtë:

Angle është i vogël:

Uji është pista: zgjidhni një tjetër burim të ujit dhe të përdorin disk filtër.

(5) Pressure of the rain gun PY40?

A: presion Suggested është 3 bar deri 5 bar.

8 bar ose presioni i lartë është në rregull, dhe rrezja është më e gjatë, vetëm nëse tub ujitjes mund të përballojë presionin.

(6) Application of the rain gun?

Kastravec, marule, lakër, piper jeshile, e verdhë, qepë, karrota, pjepër Golden, pjepër ujit, gjethe delli, Banana, Kafe, Misri, misër, grurë, etj

(7) What's the HS code of metal rain gun?

A: 8424899990

spërkatës

(1) Cili është materiali kryesor i ndikimit metalike spërkatës Ay-5300?

A: alumini body + Brass bërthamë

(2) Çfarë është materiali pranverën e ndikimit metalike spërkatës Ay-5300?

A: Çelik (SS)

(3) ndikimi Metal spërkatës AY-5300, pjesa rrethi (kënd të rregullueshme) ose rreth të plotë?

A: 360 shkallë rreth të plotë

(4) është ndikimi metalike spërkatës rezistent ndaj kimikateve?

A: Po. trupi alumini reziston kimikate dhe ndikimin aksidentale

(5) Çfarë është materiali kryesor i spërkatës ndikimit plastike?

A: POM

(6) Cili është materiali pranverën e spërkatës ndikimit plastike?

A: Çelik (SS)

(7) Ndikimi plastike spërkatës AY-5035D, një pjesë rrethi (kënd të rregullueshme) ose rreth të plotë?

A: 360 shkallë rreth të plotë

(8) Cili është materiali kryesor i 1 inç spërkatës ndikimit plastike?

A: Engineering ABS plastike + POM

(9) Ndikimi plastike spërkatës AY-5101, pjesa rrethi (kënd të rregullueshme) ose rreth të plotë?

A: Rrethi Part

(10) Ndikimi plastike spërkatës Ay-5104, pjesë rreth (kënd të rregullueshme) ose rreth të plotë?

A: 360 shkallë rreth të plotë

(11) Si për të rregulluar pjesën e rrethit të ndikimit plastike spërkatës?

A: Zgjidhja më e thjeshtë është për të kontrolluar rrjedhjen e ujit në burimin e saj. Ju gjithashtu mund të rregullojë pjesë të ndryshme të kokës, ashtu si e pin diffuser, collars lëvizjes, dhe me mburoja reflektor, për të marrë forcën e duhur dhe trajektore.

Note: Details information, please refer to the article How to Adjust an Impact Sprinkler>

(12) Çfarë është funksioni i pajisjes anti-pikoj?

A: Pas mbylljes, parandaluar spërkatës nga të humbjes së ujit.

(13) What's the HS code of plastic sprinkler and connectors?

A: 8424909000,  8424820000 or 3926909090

Drip

(1) Cili është materiali kryesor i shirit pikoj me emitter sheshtë?

A: PE

(2) A është shirit pikoj origjinal (e re) materiale?

A: Original (e re) Material

(3) A është kasetë dalë me emitter sheshtë rezistente ndaj rrezatimit UV?

A: Po. Trupi me cilësi të lartë plastike të reziston rrezatimit UV

(4) A është kasetë pikoj ok për ujitje nënujor?

A: ok,  5 cm nën tokë

(5) What is the length of drip tape required for one acre?

A: 4000 metra / acre. Më shumë pajisje, sasinë dhe detaje, ju lutem shikoni " Çfarë kit ujitjes pikoj nuk keni nevojë për 1 acre fermë "

(6) Si është material kryesor i rregullueshëm dripper 0-70 L / H?

A: PP

(7), e cila tub për rregullueshme dripper 0-70 L / H?

A: Can be placed directly onto PE pipe 16-32mm or at the end of 4/7 PVC soft hose 6mm.

(8) e cila shënoj për rregullueshme dripper 0-70 L / H?

A: Për përdorim të instalimit shënoj 3mm.

(9) është i rregullueshëm dripper 0-70 L / H rezistent ndaj rrezatimit UV?

A: Po. High trupi cilësisë plastike të reziston rrezatimit UV dhe kimikate.

(10) si të rregulluar rregullueshme dripper 0-70 L / ore?

A: Shenja (+) dhe (-) për rregullimin e shkarkimit.

(11) Çfarë është materiali kryesor i dripper PC?

A: PP

(12) Që tub për dripper PC?

A: A mund të vendoset direkt mbi 12-32mm tub PE, ose në fund të 4/7 PVC 6mm gete butë. Dalje të dripper PC mund të jetë i lidhur me pikoj shigjetë nga lidhës dhe 3/5 gete PVC e butë, në mënyrë që për të udhëzuar pikëz në pozicionin e kërkuar.

(13) Çfarë është materiali kryesor i tub mikro llak?

A: PE

(14) A është spray tub mikro rezistente ndaj rrezatimit UV?

A: Po. Trupi me cilësi të lartë plastike të reziston rrezatimit UV

(15) Maksimumi spray tub gjatësia hedhjen për fermë?

A: Spray tube can be laid up to 70 meters (according to different size). Pressure must be ensured to be 0.8-1.5 kg / cm² .

(16) Sa metra tub spray për fermë 1 acre?

A: 800-1000m

(17) Çfarë është materiali kryesor i PE vë gete banesë?

A: PE

(18) A është PE vë gete banesë rezistente ndaj rrezatimit UV?

A: Po. Trupi me cilësi të lartë plastike të reziston rrezatimit UV

(19) mund të PE vë gete banesë të përdoret për tub llak ose ujitjes pikoj?

A: Po. Është çorape ideal kryesor për ujitje tub llak dhe ujitjes pikoj në presion të ulët lidhur me kaseta pikoj, tuba të ujitjes.

(20) Çfarë është materiali kryesor i valvulave mini?

A: POM

(21) Zbatimi i shirit pikoj me emitter sheshtë?

A: ujitjes për pemishte, vreshta, fruta, perime, të lashtat në terren dhe shtëpinë e gjelbër. Për rrushi, luleshtrydhe, pjepër, misri, kafe, çaj, domate, kastravec, karrota, patate, qepë, etj

(22) Aplikim i dripper rregullueshme 0-70 L / H

A: ujitjes pikoj Ideal për pemët, bimëve në vazo dhe lule. Për delli, Pineaple, kakao, pluhur, etj

(23) Application of the micro spray tube?

A: Për të lashtat spaced ngushtë, qepë, kulturat bimore, kikirik, perimet me gjethe, lakër, gjethe delli, kakao, fruta dragon, domate, lëndinë, etj

(24) What's the HS code of drip tape?

A: Drip tape HS code: 3917320000, 3926909090,  3917310000 or  3917330000

(25) What's the HS code of drip tape connectors?

A: 3926909090 or 3917400000

(26) What's the working pressure of drip tape?

A: Suggest working pressure 1 bar, no more than 1.5 bar

(27) What's the BP burst pressure of drip tape?

A: Different thickness, different BP

0.15mm @2bar

0.16mm @2bar

0.18mm @2.5 bar

0.20mm @2.8 bar

(28) How many meters of drip tape can be loaded in one container?

A:

How many meters of drip tape in one container anyou

0.15,0.16mm:  2200.000-2300.000 for 40 HQ;

0.2mm: 650.000m for 20GP

0.2mm: 1650.000 to 1800.000m for 40HQ

20 GP container: 33.2 m³,30.48 t;

40 HQ container: 76.3 m³,32.5 t;

(29) What's the working pressure of PVC Fire hose?

A:

Working Pressure:8-10 bar

BP Pressure:24-30 bar

(30) How many adjustable dripper and connectors for 1 hecter land?

A:  Crop作物:Plantain 芭蕉, pineapple菠萝, Cocoa可可, Castor蓖麻 etc

种植面积:1Hecter (3m x 3m planting)

Drip kits:

PE Layflat Main/Submain hose - 400m

PE pipe 16mm(20mm)- 3500m

Screen filter - 1pcs

Hold down support - 1000pcs

Layflat Equal Valve - 8pcs

LayFlat Quick Coupling - 8pcs

Offtake Connectors for Layflat - 200pcs

PE pipe End Cap -200pcs

Punch for Layflat hose - 2pcs

Layflat Hose End Cap - 4pcs

PE- Straight connector- 100pcs

Handle Punch for PE pipe - 2pcs

Adjustable Drippers 0-100L/h - 1200pcs

 

Crop作物: Cashew腰果,Palm fruit棕榈果, Coconut trees椰子树

种植面积:1Hecter (9m x 9m planting)

Drip kits:

PE Layflat Main/Submain hose - 200m

PE pipe 16mm(20mm)- 1200m

Screen filter - 1pcs

Hold down support - 600

Layflat Equal Valve - 4pcs

LayFlat Quick Coupling - 4pcs

Offtake Connectors for Layflat - 100pcs

PE pipe End Cap -100pcs

Punch for Layflat hose - 2pcs

Layflat Hose End Cap - 2pcs

PE- Straight connector- 100pcs

Handle Punch for PE pipe - 2pcs

Adjustable Drippers 0-100L/h - 125pcs

(31) How many years can the LDPE pipe be used?

A: For LDPE pipe 16mm, 20mm, 25mm, different thickness different lifetime.

For 0.15mm thickness, Lifetime is 3 years

(32) LDPE pipe: Weight and package of LDPE pipe 16mm, 20mm, 25mm

A: LDPE pipe 200m/roll
Package:
16mm: 71cm*31cm or 62cm*30cm
20mm: 78cm*32cm or 77cm*28cm
25mm: 80cm*32cm

Weight:
16mm*1.2mm*200m: 11.5 kg/roll
20mm*1.2mm*200m: 14 kg/roll
20mm*1.5mm*200m: 17 kg/roll
25mm*1.2mm*200m: 17 kg/roll
25mm*1.5mm*200m: 21 kg/roll

Load:
40 feet container: 80000m to 90000m LDPE pipe 16mm, 20mm, 25mm

tjetër

(1) A mund të sigurojë c / o certifikatën e origjinës?

A: Po. C / O, Fatura, lista Paketimi, Original B / L

(2) A jeni Fabrika spërkatës apo tregtimit?

A: Ne jemi fabrikë. Mirë se vini në kompaninë tonë Baoding Anyou Industry Co, Ltd, në Baoding Kinë.

(3) A mund të sigurojë SONCAP, PVOC, COC, Sasho?

A: Po.

(4) sasia ime mënyrë nuk është shumë, në rregull?

A: sasi të vogla është ok për herë të parë

(5) Çfarë është moq?

A: Zakonisht një kuti për një produkt. urdhërat e vogla janë gjithashtu mund të negociohet.

(6) A sigurojë OEM & ODM shërbimit?

A: Po.

(7) How do you control your quality?

A: test 100% para delievery.

(8) Çfarë është paketimi?

A: Zakonisht kuti kartoni. Ne gjithashtu mund të ndryshojë atë sipas nevojës tuaj.

(9) Cila është pika e pagesës ju mbështesin?

A: L / C, T / T. Me llogarinë e kompanisë, Western Union apo llogari personale.

 

(10) What't the shipping port?

A: Tianjin, Yiwu, Guangzhou

(11) How can I buy the irrigation system products?

A: 2 problem need to be solved, shipping and payment.

1. Import and shipping problem. Best way, import by your company. Second way, find a

shipping agent in China, agent usually in Guangzhou or Yiwu. Some agent also have

office in many country.

2. Payment problem. Best way, pay by your company account. Second way, pay by

Western Union (www.westernunion.com), most bank can help to pay.  Third way, some

shipping agent do it for you.

3. By air or by sea? By air, fast but high shipping costs. By sea,  it's cheaper but

slower to ship goods by sea than air.

(12) How long the shipping is going to take to destination port?

A: According to different country (By sea).

Vietnam, Thailand, Cambodia, Southeast Asia - 14 days.

Kenya, Tanzania, East Africa - 37 days

Nigeria - 41 days

Morocco, Algeria, North Africa - 37 days

Pakistan, Bangladesh, Sri Lanka - 25 days

Mexico, Guatemala, Peru, Colombia, Ecuador - 41 days

Chile - 45 days

Panama - 33 days

Paraguay, Bolivia - 60 days

(13) Can you use pallets with the shipment?

A: Sure, can use pallents.

(14) What is the size of a pallet?

A: 100cm*100cm, 110cm*110cm, 100cm*120cm

(15) PDF catalog of irrigation products

Any other question about irrigation system?