Влијание пластични прскалки Ај-5105

Краток опис:

Plastic impact sprinkler with 1″ female thread connection and five nozzles. POM plastic body and stainless steel spring withstands chemicals, UV radiation, and accidental impact. For field crops, vegetable and lawn by over head irrigation.

 


детали за производот

Примена и пакет

Најчесто поставувани прашања

Тагови производ

1. Производ Параметар (спецификација) на пластични прскалки влијание Ај-5105

големина 1 "женски навој
материјал ПОМ + нерѓосувачки челик
количина на прскалките 5 млазници
притисок 2-5 бар
радиус 18-26 m
Проток 4-6 m³ / h

1-inch-sprinkler-with-5-nozzle-in China

2. Производ Функција на пластични прскалки влијание Ај-5105

(1) добро избалансирани за дистрибуција на вода со максимална ефикасност вода употреба

(2) Diffuser рака ја подобрува шемата на дистрибуција на вода и единството

(3) млазници со интегриран прилив зацрвстувањето неиздржана за меѓуградски

(4) POM plastic body withstands UV radiation, chemicals and accidental impact

(5) Spring is made of stainless steel

(6) на вртежи за прилагодување со пролетниот дел на врвот

(7) More stable movement with metal weight hammer on the arm

(8) Долготрајни перформанси и труд за заштеда на одржување

(9) Намалена чувствителност на затнувањето и поголема отпорност на ветер

plastic-sprinkler supplier price

 

 


 • Претходно:
 • Следно:

 • 1.Application на пластични прскалки влијание Ај-5105

  Над главата наводнување со распрскувачи за полјоделски култури, зеленчук и тревникот.

   2.Package

  Фото Опис големина КОЛИЧИНА / ЦТН Vol./CTN GW / ЦТН
  компјутер КИЛОГРАМ
   5105 Пластични прскалки влијание
  Ај-5105
  1 "женски навој 50 0.08 16
   5104 Пластични прскалки влијание
  Ај-5104
  1 "женски навој 50 0.08 15
   5104 2 Пластични прскалки влијание
  Ај-5104A
  1 "женски навој 50 0.08 15,5
   Ај-5103 Пластични прскалки влијание
  Ај-5103
  1 "женски навој 50 0.08 14,5
   5101 Пластични прскалки влијание
  Ај-5101A
  1 "женски навој 50 0.08 18,5
   Ај-5300 Metal impact sprinkler
  Ај-5300
  1 "женски навој 35  0.037 17
   Ај-9590 Рапид вода вентил
  Ај-9590
  1 "машки навој 34 0.053 7.5
   ДОЖДОТ GUN Дожд PY40 пиштол
  Ај-1040
  2 " 10 0.076 21

  (1) Која е главната материјал на влијание пластични прскалки Ај-5105?

  A: ОПП

  (2) Што е пролет материјал на влијание пластични прскалки Ај-5105?

  A: нерѓосувачки челик (СС)

  (3) влијание пластични прскалки Ај-5105, дел круг (агол прилагодливи) или целосна круг?

  А: 360 степен полн круг

  (4) Дали пластични прскалки влијание Ај-5105 отпорни на УВ зрачење?

  О: Да. Високо квалитетни пластични тело издржува УВ зрачење, хемиски производи и случајно влијание

  (5) Зошто две млазници не прскајте вода?

  A: бидејќи две отстранлив крајот капа внатрешноста на млазници. Крајот капа е корисно, четири млазници прскалки може да биде четири млазници прскалки или три млазници прскалки

  (6) може да ви обезбеди C / O сертификат за потекло?

  О: Да. C / O, фактура, пакување листа, Авторски B / L

  (7) Дали сте прскалки фабрика или тргување?

  А: Ние сме фабрика. Добредојдовте на нашата компанија Baoding Anyou индустрија копродукции, Ltd во Baoding Кина.

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Онлајн Chat!