Микро спреј цевка 28mm

Краток опис:

Micro spray tube with laser punched holes is an affordable irrigation equipment for spray irrigation. It is easy to install and maintain. Economical compared to sprinklers.

• Diameter:20mm, 21mm, 25mm, 27mm, 28mm, 32mm, 34mm, 40mm, 42mm, 49mm, 50mm, 60mm, 63mm.

• Micro spray tube is suitable for closely spaced crops, onion, vegetable crops, groundnut, leafy vegetables, cabbage, plantain, cocoa, palm tree nursery, dragon fruit, tomato, lawn, etc.


детали за производот

апликација

Најчесто поставувани прашања

Тагови производ

1. Product Specificationof the spray tube

Микро спреј цевка

дијаметар 25мм 28мм 32mm 40мм 50мм 63mm
ширина N40mm N45mm N50mm N63mm N80mm N100
радиус спреј 1.5-2.0m 1.5-2.0m 1.5-2.5m 2.0-3.5m 3.5-4.5m 5.0-6.0m
ширина спреј 3-4m 3-4m 3-5m 4-7m 7-9m 10-12m
10m Flow rate 0.8 m³/h 1.1 m³/h 1.3 m³/h 1.6 m³/h 2.2 m³/h 2.8 m³/h
дебелина 0.2mm (200 micron) to 0.7mm (700 micron)
дупка проред 10cm, 20cm, 30cm, 40cm
дупка количина 3, 5, 7, 9
Hole size 0.6mm, 0.7mm, 0.8mm, 1.0mm
работен притисок 0,8-1,5 kg / cm (0,8-1,5 bar)
висина спреј 1.5m - 2m
Laying length ≤70m
должина на ролната 100m, 150m, 200m
Кол акр 800-1000m / акр

Micro-Spray-Tube-rain-hose-irrigation

2. Производ Функција на микро спреј цевка

(1) Потребна низок притисок и заштедите вода.

(2) парична казна спреј капки вода еднакво, кој им помага да се подобри стапката на ртење на семето и стапката на преживување на расад.

(3) По ѓубриво, спреј црево за наводнување помага да постепено се влажни на врвот облечен ѓубриво, и ефикасно да им овозможи на вештачко ѓубриво за да навлезат во земјата и да го достигне растенијата корени, без миење на ѓубриво надвор.

(4) Тоа им помага да се задржи на широчината на почвата.

(5) Тоа е најстариот соодветна опрема за наводнување на песоклива почва и на unleveled пејзажи.

(6) Easy to install, save labor costs, economical compared to sprinklers.

(7) отпорни на УВ зрачење.

(8) Laser drilling technology, stable quality. Laser punch make uniform holes, spray fine drops of water evenly.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Примена на микро спреј цевка

  For closely spaced crops, onion, vegetable crops, groundnut, leafy vegetables, cabbage, plantain, cocoa, palm tree nursery, dragon fruit, tomato, lawn, etc.

  How to install the spray tube?

  Прво, метод на инсталација:
  1. Prepare the pipe fittings according to the line spacing, and measure the mainline.
  2. Install the mainline with one end connected to the pipe (the pipe is connected to the water source and the water pump), the other end is connected to the fitting, and the spray tube is connected behind the fitting.
  3. If there is mud or soil in the hole, untie the end of the spray tube, flush with water or simply wipe it.
  4. The spray tube can also cover the film, which has a good effect on maintaining the temperature and water evaporation of the planting crop.
  5. End cap: One method is to make a knot at the tail; another method is to cut a small piece of spray tube with a width of about 1-2 cm. The end of the spray tube is rolled three times, and then put the end of spray tube into the small piece of tube.

  Видео за тоа како да се направи на крајот капа за цевки спреј

  (1) Што е главниот материјал на микро спреј цевка?

  А: ПЕ

  (2) отпорни на УВ зрачење е микро спреј цевка?

  О: Да. Високо квалитетни пластични тело издржува УВ зрачење

  (3) Максимална должина за поставување на фарма?

  A: Spray tube can be laid up to 70 meters ( according to different size). Pressure must be ensured to be 0.8-1.5 kg / cm².

  (4) Колку метри за 1 акр фарма?

  A: 800-1000m

  (5) Можете ли да дадете C / O сертификат за потекло?

  О: Да. C / O, фактура, пакување листа, Авторски B / L

  (6) Дали сте прскалки фабрика или тргување?

  А: Ние сме фабрика. Добредојдовте на нашата компанија Baoding Anyou индустрија копродукции, Ltd во Baoding Кина.

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Онлајн Chat!