Микро прскалки Ај-1117

Краток опис:

1/2 "навој микро прскалки со инсекти отпорни прскалка и лесно преземање освен телото, го прави на работа и со совршена капки вода, агол и ширење. За овошни дрвја, зеленчук и расадници за наводнување.


детали за производот

Примена и пакет

Најчесто поставувани прашања

Тагови производ

1. Производ Параметар (спецификација) на микро прскалки Ај-1117

големина врска 1/2 "машки навој
материјал ПОМ
притисок 1,5-3 бар
радиус 3-6 m
Проток 50-300 l / h

  Note: Before attach the sprinkler head, flush the line first, keep any little tiny debris or sand from going throuth those nozzles and clogging them.

2. Производ Функција на микро прскалки Ај-1117

(1) униформа покриеност во текот на еден широк спектар на растојанија, проток и притисок

(2) обезбедува вкупна површина за наводнување со две дисперзија места.

(3) Висок квалитет пластични тело издржува УВ зрачење, хемикалии, и случајно влијание

(4) од инсекти отпорни на прскалка. Исклучува по операцијата спречување на затнувањето од нечистотија или инсекти.

(5) Лесно преземање освен телото


 • Претходно:
 • Следно:

 • 1.Application на микро прскалки AY-1117

  (1) за наводнување на широко распоредени насади како орев, бадем, авокадо, банана, Дуриан, путер и манго.

  (2) за наводнување на овошни дрвја, зеленчук и расадници.

  2.Package 

  Фото Опис големина КОЛИЧИНА / ЦТН Vol./CTN GW / ЦТН
  компјутер КИЛОГРАМ
   Ај-1116 микро прскалки
  Ај-1116
  6.0 женски 1000 0.074 20,5
   Ај-1117 микро прскалки
  Ај-1117
  1/2 "машки навој 1000 0.074 20,5
   Ај-1119 микро прскалки
  Ај-1119
  6mm, 7.5mm женски 5000 0.062 22,5
   1008 2 микро прскалки
  Ај-1008
  барбус 10000 0.062 20
   Ај-1108 микро прскалки
  Ај-1108
  6.0 машки 5000 0.044 20,5
   Ај-1260 микро прскалки
  Ај-1260
  6.0 женски 5000 0,066 21
   Ај-9160 Вентил за микро прскалки
  Ај-9160
  6.0mm * барбус 5000 0,046 20
   Ај-9160C Вентил за микро прскалки
  Ај-9160C
  двојно барбус 5000 0,046 20
   Ај-9101 4/7 еден Barb за микро прскалки
  Ај-9101
  4/7 * 6.0 машки 50000 0.092 36
   Ај-9103 4/7 двојно Barb за микро прскалки
  Ај-9103
  4/7 50000 0.092 36

  (1) Која е главната материјал на микро прскалки Ај-1117?

  A: ОПП

  (2) микро прскалки Ај-1117, полн круг?

  О: Да, 360 степени полн круг

  (3) е микро прскалки AY-1117 отпорни на УВ зрачење?

  О: Да. Високо квалитетни пластични тело издржува УВ зрачење, хемикалии, и случајно влијание

  (4) може да ви обезбеди C / O сертификат за потекло?

  О: Да. C / O, фактура, пакување листа, Авторски B / L 

  (5) Дали сте прскалки фабрика или тргување?

  А: Ние сме фабрика. Добредојдовте на нашата компанија Baoding Anyou индустрија копродукции, Ltd во Baoding Кина.

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Онлајн Chat!